EST LAT
Aktualitātes
 
Denon kompānijas vēsture.
 
Kompānija savu darbību uzsāka 1910.gadā Japanā, bet 1951. gadā kā pirmā no Japāņu audio kompānijām sāka pārdot ilgspēlējošas plates. 70-to gadu sākumā denon izstrādāja un izgatavoja pirmo pasaulē praktiskai izmantošanai derīgo ierīci PCM signāla ciparu ierakstīšanai, bet 1972. gadā izlaida pasaulē pirmās ilgspēlējošas ciparu ierakstu plates. Aizgājušo gadu laikā Denon sev ir izveidojis iespaidīgu reputāciju, ieguvis cieņu un daudz uzslavas visā pasaulē kā lieliskas kvalitātes Hi-Fi produkcijas ražotājs. Pēdējā laikā izmantojot iekrāto pieredzi un kvalifikāciju audio-video komponentu ražošanā, Denon ir iekarojis apskaužamu stāvokli kā viens no pasaulē labākajiem mājas kinozāles aparatūras ražotājiem.
 
(1910)
Nippon Columbia dzimšana.
Nippon Columbia savu darbību sāka „Nipon Chikuonki Shokai” (Japan Recorders Corporation), kuras dibinātājs ir Frederick Whitney Horn 1910. gadā. Horns (dzimis ASV) nodarbojās ar dažādu mehānisku ierīču, t.sk. fonogrāfu importēšanu un tirdzniecību no 1896.g. Oficiāli firma dibināta 1. oktobrī 1910. g. ar nosaukumu „Nipponophone Phonograph Company Ltd.
Kompānija Columbia Graphophone 1927.g. maijā iegādājās 35,7 % Nipponophone akcijas, bet jau 1928.g. janvarī tika dibināta Nippon Columbia Phonograph Company Ltd., kas ir zināma ar zīmolu Denon. Sekojot sākotnējam virzienam, tā turpināja 30-jos gados aktīvi nodarboties ar skaņas ierakstīšanas aparatūru.
 
(1939) Denon zīmola rašanās.
Denon zīmols radās apvienojoties Japan Denki Onkyo (kas zināma kā „Den-on”) vienai filiālei. Den-on bija inženieru grupa, kas savu biznesu virzīja uz audio ierīču attīstību, vispirms 1939. gadā izveidojot Japan Recorders Mfg. Kompānija attīstīja un ražoja skaņu plašu atskaņotājus un kārtridža-veida kasešu magnetofonus NHK radiostacijai un citām.
 
(1960) No populāra zīmola „Columbia” līdz „Denon” audio ierīcēm.
60-jos gados Nippon Columbia paplašināja darbības sfēru, un sāka ražot vinila plates, kā arī stereo komplektus, radio uztvērējus, televizorus, mūzikas instrumentus un elektriskos kalkulatorus.
 
(1964) No 1964. gada Denon sāk pārdot audiokasetes.
 
(1971) 1971. gadā Denon sāk pārdot Hi-Fi komponentus, skaņu plašu atskaņotājus, pastiprinātājus, uztvērējus,skaļruņus.
 
(1972) Denon Digital rašanās.
1972. gadā Denon sāk ražot pasaulē pirmo ciparu 8-kanālu rekorderi DN-023R praktiskai lietošanai. Tā bija milzīga mašīna, kas sastāvēja no 3 daļām: lentas mehānisma, monitora un signālu procesora. Aparātam bija tikai 13 bitu izšķirtspēja un funkcijas, kādas tai laikā bija analogajai skaņu ierakstu aparatūrai. Aparāts ļāva veikt manuālo redakciju, nodrošināja vienlaicīgu 8 kanālu ierakstu vai atskaņošanu, izpildīja „priekšnoklausīšanās” funkciju saliktajai meistarfonogrammai. 1972. gada aprīlī šis ciparu rekorders tika uzstādīts Aoyarna Tower Hall ēkā, un ar tā palīdzību tika ierakstīti divi Mocarta skaņdarbi stīgu kvartetam.
 
(1977) 1977. gadā Denon iegūst prestižo žurnāla Billboard balvu „Trend-Setter Award” par sasniegumiem ciparu skaņas ierakstu jomā.
 
(1981.)1981. gadā Denon izlaiž pirmo CD-atskaņotāju DN-3000FE profesionālai lietošanai.
Tikai gadu vēlāk, 1982. gada oktobrī, Denon pārsteidz pasauli ar pirmo CD-atskaņotāju DCD-2000, kas domāts lietošanai sadzīvē.
 
 (1992) 1992. gadā, divus gadu desmitus pēc tam , kad Denon kompānija kļuva par pirmo kompāniju pasaulē, kas sāka izlaist ciparu rekorderus praktiskai lietošanai, tika izveidota gadsimta tehnoloģija “Alpha Processing”. Šis ir pirmais pasaulē tehniskais risinājums ,kuram pateicoties iespējams pārveidot 16-bitu CD datus uz 20 bitu, ar mērķi pietuvoties analogā signāla formām ieraksta laikā. Šī tehnoloģija pirmo reizi tika pielietota analogajā –ciparu pārveidotājā DA-S1, kuru izlaida 1993.gadā.
(1993) Godalgotais dubultais CD disku atskaņotājs priekš diskotēkām DN-2000F, kļuva par ražotāja standartu klubu dīdžejiem.
 
(1994) 1994 gadā kompanijai Denon tika piesķirta European Audio Award balva par innovāciju izstrādājot Alpha Processor. Denon piedāvāja pirmo profesionālo apraides mini disku rekorderi, kas šobrīd jau ir kā standarts radio stacijās visā pasaulē.
 
1995) Denon skaņu ieraksti Lielbritānijā atskaņo Mālera Simfoniju Nr.4 Abbey Road studijās. Karaliskais Filharmoniskais Orķestis Jun-ichi Hirokami vadībā, tāpat izpilda šo muzikālo skaņdarbu Royal Festival Hall. Jaunā ierakstu studija ciparu skaņu ierakstiem, tika izveidota Japanā, Yoyogi., pilsētā.
 
(1996) Denon izlaiž priekšpastiprinātāju AVP-A1 un jaudas pastiprinātāju POA-T2/T3 - pirmie pasaulē A/V komponenti, aprīkoti ar Dolby Digital un THX 5.1 .
 
(1997) Kompanijā Denon tiek izlaists pirmais pasaulē DVD disks ar komercmūziku;Bēthovena simfoniju Nr.3” “Eroica”, Egmonta uvertīru un Šopēna klavierkoncertu Nr.1, ierakstītus 5 kanālu aptverošā skanējumā, dzīvajā koncertā Alte Oper, Frafkfurtē, 1996. gada novembrī. Pirmais DVD pleijeris Denon DVD-2000.
 
 (1999) Pirmais pasaulē THX-EX AV komponents, AVC-A10SE. Skaņas pavadījums THX Surround EX formātā (izstrādāts Lucasfilm и Dolby Lab's), pirmo reizi parādās filmā Star Wars - Episode 1: The Phantom Menace". Shēma ТНХ Surround EX, izdala no īpašā veidā iekodētā diskrētā 5.1 kanāla signāla, papildus centrālo aizmugurējo kanālu, kurš paaugstina skaņu efektu realitāti kinoteātros, kā arī mājas kinozālēs.
 
(2000) Pirmais pasaulē DTS-ES diskrētais AV komponents AVC-A1SE. DTS dekodēšana tagad piedāvā ciparu diskrēto surround-back kanālu, tā nodrošinot labāku sadalījumu.
 
(2001) Denon palaiž pirmo Mini 5.1 A/V sistēmu , komplektācijā ar plakaniem NXT skaļruņiem un sabvuferi AV-F100. Kā arī tiek izlaists pirmais DVD- atskaņotājs DVD-2800, pirmais DVD-atskaņotājs ar Silicon Images Scan procesoru.
 
(2002) Denon LINK tehnoloģija paceļ jauna ērā ciparu savienojumus.
 
(2004) 2004. gada novembrī , What Hi-Fi izstādē Londonā Denon UK piedāvā jaunu high-end DVD atskaņotājs DVD-A1XV. Šis atskaņotājs kļūst par notikumu pasaules tirgū , tas ir pirmais izstrādājums tirgū starp patēriņa precēm, kurās izmantots HQV (Hollywood Quality Video) “Realta” procesors no  Silicon Optix. Trīs gadu sadarbības rezultatā starp Denon un  Silicon Optix, pati tehnoloģija sāka bāzēties uz Teranex USA HDTV procesoru apraides standartiem, kas izmaksā vairāk nekā $60000, un pielietotas tiek vienā čipā. Salīdzinājumam šajā šovā tika nodemonstrēts , kā standarta DVD diski var parādīt attēlu daudz skaidrāku, tīrāku, gludāku, ar satriecošu dziļumu, spilgtumu, un ļoti detalizēti.
 
Un joprojām Denon turpina izstrādāt sadzīves un profesionālos CD-, MD-, DVD-atskaņotājus un rekorderus, kasešu dekas, skaņu plašu atskaņotājus, pastiprinātājus, uztvērējus, skaņas noņēmējus, kā arī automašīnu audio tehniku un sistēmas, kuras pieņemts attiecināt uz "Life Style” klasi, kas atšķiras ar eksotisku dizainu.
 
Denon firma ir unikāla ar to, ka pievērš vienlīdz lielu uzmanību ierakstošās un atskaņojošās aparatūras pilnveidošanai, gan arī pašam ieraksta procesam. Denon inženieri – elektroniķi un skaņu operatori strādā ciešā kontaktā , kopīgi risinot jautājumus. Mēģinot panākt pilnīgu identitāti ar sākotnējo materiālu, kompānijas speciālisti meklē ideālās saskaņas ceļus starp ierakstošo un atskaņojošo aparatūru.
 
Lielāka daļa japāņu apraides un skaņu ierakstu studijas ir aprīkotas ar Denon aparatūru, kas tiek augsti vērtēta profesionāļu vidū visā pasaulē, daļēji to izmanto arī populārā Londonas radiostacija Capital Radio. Kompānijas vadība ir pārliecināta, ka ciešais kontakts ar tādiem augstas klases speciālistiem ļauj produkcijai ar zīmolu Denon noturēt līdera pozīcijas patēriņa tirgū. Nav jau brīnums , ka ar tādu pieeju konstruēšanai, pēdējo desmitu gadu laikā Denon produkcija ir saņēmusi vairākus simtus balvu no dažādām pasaules asociacijām un specializētiem izdevumiem.
 
Denon ir slavens ar savu nevainojamo un stilīgo augstas kvalitātes produkciju, un, pats galvenais, laika pārbaudi izturējušām zināšanām un meistarību. Denon darbība, kā audiovizuālās tehnikas ražotāja, pirmkārt ir vērsta uz audio un vizuālo komponentu ražošanu.
Uz šo dienu, vārds Denon asociējās ar lielisku attēlu un iespaidīgi detalizētu un spēcīgu aptverošu skaņu. Sākot ar mājas kinozalēm un beidzot ar Hi-Fi sistēmām un S-sērijas sistēmām, katrai Denon produkcijai piemīt reālistiska skaņa un lielisks attēls.
 
Denon galvenais uzdevums – māksla attēlot.